Know more. Grow more. Do more.

Multi kulti aneb co se děje v Brně

27.05.2017

 

Léto přeje připraveným, a tak pro vás máme opět spoustu tipů na zajímavé akce, které byste si neměli nechat ujít a které potěší vaše oči i uši. Ať už dáváte přednost hromadným či komornějším akcím, z naší nabídky si určitě vyberete.

 

 

Ignis Brunensis

Již 26. 5. byla prvním ohňostrojem nad Špilberkem zahájena tradiční soutěžní přehlídka Ignis Brunensis. První soutěžní ohňostroj s názvem Jack Sparrow proběhne na brněnské přehradě v sobotu 3. 6. 2017 od 22:30. Program všech ohňostrojů jubilejního dvacátého ročníku najdete zde: Ignis brunensis 2017.

Historickými vlaky do Lednice

Pokud vás to bude v létě táhnout ven z Brna, můžete se vydat historickými vlaky z Břeclavi do Lednice. Každý víkend od 1. května do 28. září jezdí mezi Břeclaví a Lednicí historický motoráček s kouzelným jménem Hurvínek. V Lednici pak můžete navštívit zámek nebo muzeum TGM, přímo na nádraží v Lednici si můžete dát grilované speciality a další občerstvení. Podrobné informace najdete na této adrese: historickými vlaky do Lednice.

Devatero pohádek Karla Čapka

Až do 30. 9. můžete na hradě Veveří zhlédnout zábavnou a hravou výstavu Devatero pohádek Karla Čapka. Na této výstavě si děti i dospělí mohou vyzkoušet své fyzické schopnosti, otestovat svou paměť nebo prověřit svůj umělecký talent. Tuto výstavu si zkrátka užijí všichni!

Magický Himálaj

Další zajímavou výstavou je Magický Himálaj, kterou můžete navštívit do 30. 9. v Technickém muzeu v Brně. Tato výstava zachycuje 27 let putování známého cestovatele Rudolfa Švaříčka a podává zajímavé svědectví o čtyřech zemích: Nepálu, Tibetu, Bhútánu a Indii. Pokud vás zajímá tato oblast světa a kultura a zvyky jejich obyvatel, rozhodně si tuto výstavu nenechte ujít!

 

Venuše, fotografie Jindřicha Štreita

A s výstavami ještě nekončíme. Patříte-li mezi milovníky černobílé fotografie, vydejte se do Paláce šlechtičen na výstavu fotografií Jindřicha Štreita, nazvanou Venuše. Výstava zachycuje ženy na Bruntálsku v osmdesátých letech dvacátého století a je rozdělena do tří částí, v jejichž centru je žena v pracovním procesu, žena ve volném čase a jako aktérka partnerských vztahů. Jindřich Štreit je dokumentární fotograf, jenž se nevyhýbá ani tíživým sociálním tématům (handicapovaní lidé, drogově závislí, nevidomí nebo lidé bez domova). Výstava končí 1. 10.

Slavnosti moře

10. a 11. června se můžete těšit na již sedmý ročník Slavností moře, pořádaných bistrem Ocean48, které proběhnou na Kraví hoře. Tato akce patří k nejlepším gastronomickým zážitkům v Brně, můžete se těšit na nejlepší jídla vyhlášených brněnských restaurací, zaměřená na ryby a mořské plody, dobré moravské víno, výbornou zmrzlinu, kávu a spoustu dalších dobrot. Více informací najdete zde: Slavnosti moře.

Brněnsko tančí a zpívá

15. a 21. června se v centru Brna představí folklorní soubory z Brna a okolí. Těšit se můžete na folklorní písně, tance, kroje i lidové zvyky. 15. června vystoupí soubory dospělých od 17:30 na Moravském náměstí. Tato přehlídka bude jistě zajímavá pro Brňáky i nebrňáky, Čechy i cizince.

Hudební festivaly

Léto je obdobím open air hudebních festivalů a my jsme pro vás vybrali tři z nich. Prvním je RegioJet Music Fest, jenž bude zajímavě propojen s přehlídkou Ignis Brunensis. Tento festival je zdarma a nabídne například Annu K, Zuzanu Smatanovou, Mňágu a Žďorp, Tata Bojs a další. Bude se odehrávat ve stejných dnech jako soutěžní přehlídky ohňostrojů, tedy 3. 6., 7. 6. 10. 6. a 17. 6. na Brněnské přehradě. Více informací a podrobný program najdete zde: RegioJet Music Fest.

30. června proběhne na Špilberku druhý ročník festivalu Špilberk Open Air, určený milovníkům elektronické hudby. Představí se zde například DJ Schwa, H.O.S.H., Orbit nebo HRTL.

A posledním tipem je festival Moravské hrady 2017, kdy se 11. a 12 srpna můžete těšit na hradě Veveří na Lucii Bílou, Arakain, MIG 21, No name, Tomáše Kluse nebo Xindla X.