Know more. Grow more. Do more.

Multi kulti aneb co se děje v Brně

24.02.2017

Vypadá to, že zima už snad končí a přichází jaro. Je čas ukončit zimní spánek a vydat se ven. Máme pro vás tipy na zajímavé kulturní akce, na kterých se určitě nebudete nudit a jež vás příjemně povzbudí a naladí. Jaro v Brně bude bohaté především na hudební akce všech možných žánrů, ale pokud dáváte přednost spíše mluvenému slovu, můžete navštívit hned dvě přednášky.

Jazz Jaro ve Staré Pekárně

Už v lednu začal každoroční hudební jazzovo bluesový festival s názvem Jazz Jaro. Letošní ročník je zaměřen především na britské a americké hudebníky, vstupné na jednotlivé koncerty se pohybuje mezi 150 a 250 Kč. Těšit se můžete například na Robbyho Marshalla, Organic Session, Justina Lavashe a Willa Bernarda, Živé kvety, Mide DI Rubbio Trio nebo Katie Bradley Blues Band. Podrobné informace najdete na adrese: Jazz Jaro.

Klamárium ve VIDA
Až do 9. 5. se můžete nechat opticky klamat ve VIDA! science centru. Čeká zde na vás více než 30 optických klamů. Můžete se projít po laně nad mrakodrapy, udržet rovnováhu v pokoji s nakloněnou podlahou nebo si vyzkoušet zrcadlovou kresbu. Na této výstavě se dozvíte, jak snadno jsme vlastně ovlivnitelní. Více informací najdete zde: Klamárium.

Continental Divide Trail – 4500 km pěšky napříč kontinentem USA

Plánujete dobrodružnou cestu? Pohybujete se rádi mimo hlavní turistický proud? Jste tak trochu šílení? Přijďte načerpat inspiraci a poslechnout si zážitky Petra a Olgy Koskových, kteří spolu během pěti měsíců přešli Continental Divide Trail, nejdelší a nejnáročnější trail v Americe. Přednáška se koná v pátek 10. března od 20:00 v Café Práh.

Příběh ženy, která přežila gulag

S tipy na zajímavé přednášky ještě nekončíme. Věra Sosnarová se narodila v Brně a ve čtrnácti letech byla spolu s matkou a sestrou odvlečena sovětskou tajnou policií na Sibiř, kde nakonec strávila téměř dvacet let. Přijďte si poslechnout její tragický životní příběh, o kterém dlouhé roky nesměla mluvit. Přednáška se koná v pondělí 13. března od 17:30 hodin v Knihovně Jiřího Mahena.

Den hudby ve vile Tugendhat

Pátý ročník pravidelného cyklu koncertů je věnován baletu, konkrétně se jedná o autorskou úpravu opery Bohuslava Martinů Divadlo za bránou. Tuto operu provede Brno Contemporary Orchestra společně s Evou Štěrbovou (soprán) a Tomášem Krejčím (baryton). Více informací, termíny a vstupenky najdete zde: Den hudby.

V rytmu swingu buší srdce mé

Máme pro vás i jeden divadelní tip, který byste si rozhodně neměli nechat ujít. Originální muzikál s názvem V rytmu swingu buší srdce mé od autorů Martina Vačkáře a Ondřeje Havelky vypráví životní příběh swingového skladatele a muzikanta Jiřího Traxlera, který byl perzekuován nacistickým i komunistickým režimem a nakonec emigroval do Kanady. Můžete se těšit na skvělé herecké i pěvecké výkony, krásné dobové kostýmy, povedené choreografie a úžasnou živou hudbu v podání orchestru Melody Makers. Hostují herci Národního divadla, představení proběhne 3. 4. v Janáčkově divadle, ale vstupenky si raději zajistěte co nejdříve na této adrese: Vstupenky.

Čarodějáles

V pátek 28. a v sobotu 29. dubna proběhne na brněnském koupališti Riviéra již desátý ročník festivalu Čarodějáles. Jubilejní ročník se může pochlubit takovými jmény, jako jsou švédští rap metaloví Clawfinger, nizozemští rockoví Kensington nebo britská drum and bassová kapela The Quemists. Z českých zpěváků a kapel se můžete těšit na Dana Bártu, Alici, Tata Bojs, Tři sestry, Visací zámek nebo Queens of Everything. Pokud tedy máte rádi trochu tvrdší hudbu, rozhodně si tento festival nenechte ujít. Předprodej vstupenek naleznete zde: Vstupenky.