Know more. Grow more. Do more.

TLC Teachers: Ze všech koutů světa

02.12.2016

Shoaib Haider nám napsal, odkud pochází, jak se mu líbí v Brně a co rád dělá ve svém volném čase.

Pro začátek, pocházím ze země, která má na severu pohoří Karakorám spolu s dechberoucí netknutou krajinou a výjimečně krásnými údolími. Řeku, která pramení v západní části Tibetu a protéká celou zemí do Arabského moře. Ze země, která má druhé největší město na světě s populací 23 500 000 obyvatel. Pokud jste to dosud neuhodli, je to Pákistán.


Teď se posuneme tam, kde jsem se narodil a vyrostl, to bude taky tipovačka. Je to země, která má na svém kontě mnoho 'nej'. Nejvyšší věž, největší obchodní centrum a neobvykle kosmopolitní atmosféru. Ano, uhodli jste, jsou to Spojené Arabské Emiráty. Na životě tam bylo nejzajímavější to tempo, kterým se mohou věci měnit. Infrastruktura, zákony, množství lidí přicházejících i odcházejících. Jenom jedno zůstávalo stejné – vedro, ještě větší vedro a absolutně vražedné teploty. Tím, že jsem pracoval ve stavitelství, měl jsem tu výsadu mluvit s lidmi pracujícími na takových převratných projektech jako je například Burj al Arab, sedmihvězdičkový hotel postavený na umělém písku v moři.


Pak přišlo Brno. Bylo opravdu potěšení stát se Brňákem a obyvatelem toho skvělého města. Fakt, že Brno je kulinářským hlavním městem země, perfektně vyhovuje člověku, který 'žije, aby jedl' a objevuje kulturu skrze kuchyni. Také to, že jsem nadšeným hráčem badmintonu, dělá z života v Brně, hlavním městě badmintonu v regionu, vážně skvělé místo pro život.


A na závěr TLC. Lidé v TLC jsou mimořádně profesionální a je vážně radost s nimi pracovat. Jedna z výhod a výsad práce v TLC je možnost pracovat na takových projektech jako jsou jazykové workshopy. Možnost sdílet nápady s kolegy a spolupracovat na tvorbě čtyř až šestihodinových kurzů na dané téma je náročné a naplňující zároveň.