Know more. Grow more. Do more.

Multi kulti aneb co se děje v Brně?

19.09.2016

Léto končí, ačkoli počasí tomu příliš neodpovídá a začal nový školní rok, který nám všem přinese mnoho nových kontaktů, zkušeností a samozřejmě i povinností.  Život ale naštěstí není pouze o práci, a proto pro vás máme další dávku zajímavých tipů na kulturní akce, které můžete navštívit na podzim v Brně. Na své si přijdou zejména milovníci kvalitní hudby a kávy, ale i sportovci či milovníci originálních burgerů a vína. 

Janáčkův festival v Brně


Jednou z nejvýznamnějších kulturních událostí brněnského podzimu je bezesporu Mezinárodní divadelní a hudební festival Janáček Brno 2016, který se letos uskuteční již popáté. Festival bude slavnostně zahájen představením Káťa Kabanová 7. 10. v Národním divadle Brno a potrvá až do 18. 10., kdy bude ukončen rovněž v Národním divadle Brno operou Její pastorkyňa. Podrobný program festivalu naleznete zde: Janáček Brno. Myslíme si, že nabídka festivalu je velice pestrá a vybere si každý, ať už dává přednost tradičnímu či modernímu pojetí klasické hudby.

Týden kávy
Od 1. do 7. října v Brně proběhne již šestý ročník velmi populárního festivalu s názvem Týden kávy. Brno je městem kaváren, v posledních letech zde vzniklo mnoho nových podniků s jedinečnou atmosférou a téměř každý z nás má nějakou svou oblíbenou kavárnu. Pokud se chcete dozvědět zajímavé informace o přípravě kávy, sami si pod vedením odborníků vyzkoušet tradiční i alternativní způsoby přípravy kávy či se zúčastnit zajímavých kulturních akcí spojených s tímto festivalem, sledujte podrobný program na adrese Týden kávy 2016.

 

Noční běh Brnem

Běháte rádi? A chcete zažít noční běh v neopakovatelné atmosféře? V sobotu 24. září 2016 ve 20:00 odstartuje Noční běh Brnem. Závodníci odstartují z ulice Husova a proběhnou historickým centrem města směrem na Špilberk, přes Denisovy sady a Petrov. Vybrat si můžete ze dvou vzdáleností, 10 mil (cca 16 km) nebo 5 mil (přibližně 8 km). Běh je otevřen všem věkovým i výkonnostním kategoriím, všechny informace a možnosti registrace najdete na adrese www.behejbrno.com.

 

Slavnosti vína Brno
Na náměstí Svobody letos proběhne již sedmý ročník oblíbených Slavností vína. V termínu od 30. září do 8. října se můžete těšit na degustaci vína z 25 vinařství, burčák, stánky s občerstvením a farmářské potraviny a různé řemeslné a rukodělné výrobky. Více informací naleznete zde: Slavnosti vína 2016.


Burger fest jako Brno (anebo raději steak)?
A u jídla ještě chvíli zůstaneme. O víkendu od 30. září do 1. října proběhne u Vaňkovky další food fest na velmi oblíbené téma – burgery, alias Burger fest jako Brno. Můžete zde ochutnat burgery od deseti různých restaurací. Pokud dáváte před burgery přednost steakům, pak vězte, že na stejném místě se 28.-29. října koná steakový festival s názvem 'Dej si steak jako bejk'. Těšit se můžete samozřejmě i na dobré pivo a víno a pestrý doprovodný program.


Svatomartinský košt v Brně
Podzim je v Brně prostě obdobím vína, a tak se na náměstí Svobody v pátek 11. 11. od 11:00 můžete těšit na již tradiční Svatomartinský košt, kde budete mít možnost ochutnat vynikající mladá vína od moravských vinařů, a to celých 100 druhů. Této ochutnávce bude předcházet slavnostní požehnání, které se odehraje v 10:00 v katedrále sv. Petra a Pavla na Petrově, odkud se pak vydá průvod v čele se svatým Martinem přes Zelný trh na náměstí Svobody. Každý návštěvník koštu obdrží v ceně vstupného skleničku, katalog vzorků a několik degustačních mincí, které si lze na místě dokupovat. Samozřejmostí je bohatý doprovodný kulturní a hudební program, stejně jako občerstvení, aby vám u toho ochutnávání nevyhládlo.

 

Vyhlídková jízda Brnem
Chcete lépe poznat Brno? Přijela za vámi návštěva a chcete na ni udělat dojem? Nasedněte na turistický minibus a vydejte se na vyhlídkovou jízdu Brnem. Během jízdy uvidíte kostel sv. Jakuba, Mahenovo a Janáčkovo divadlo, park Lužánky, vilu Löw-Beer, paláce Tivoli, Hvězdárnu a planetárium Brno a další zajímavá místa. Minibus vyjíždí každý říjnový víkend z náměstí Svobody v 10:00 a 13:00, okružní jízda trvá dvě hodiny. Více informací naleznete zde: vyhlídková jízda Brnem.