Know more. Grow more. Do more.

Multi kulti aneb co se děje v Brně?

25.06.2016

V létě se v Brně rozhodně nudit nebudete, a to především pokud jste příznivci divadla, filmů či vína. S tradičním prázdninovým odlivem studentů navíc město získává mnohem klidnější a pohodovější atmosféru, kterou si nejlépe užijete pod širým nebem se sklenkou dobrého vína v ruce. V naší pravidelné rubrice Multikulti se dozvíte více o tom, kam v létě zamířit s přáteli nebo s rodinou.

Kulturní léto na Špilberku


Veselé paničky windsorské, Bolek Polívka a Simona StašováNa Špilberku bude v létě živo! V průběhu července a srpna můžete opět navštívit některé z pěti představení Shakespearovských slavností, které proběhnou na Špilberku. Vybírat můžete z těchto her: Veselé paničky windsorské, Othello, Mnoho povyku pro nic, Romea a Julie a Večer tříkrálový. Podrobný program, vstupenky a všechny další informace najdete na www.brno.shakespeare.cz.

Pokud dáváte před divadlem přednost spíše filmu, pak vězte, že na Špilberku se budou již tradičně promítat filmy v rámci akce letní kino Špilberk. Celé léto od středy do soboty na vás čeká spousta skvělých filmů, například Interstellar, Mad Max nebo Avengers - Age of Ultron. Více informací najdete na stránkách akce: http://www.letnikinospilberk.cz/.

Na sklonku léta na Špilberku také zahraje Jiří Pavlica s Hradišťanem. Koncert je naplánován na 29. 8., takže chcete-li mít něco, na co se můžete těšit (i když léto už bude tou dobou končit), kupte si vstupenky na této adrese: vstupenky na Hradišťan.

Trabantem kolem světa

Brněnské Semilasso bude hostit velmi zajímavou výstavu, kde si můžete prohlédnout slavné trabanty EGU, BABU a celý žlutý cirkus naživo. Výstava začíná 21. 6. a končí 18. 9. Patříte-li mezi fanoušky Trabantů a jejich šéfa Dana Přibáně, zajděte se do Semilassa podívat. Výstava bude určitě velmi netradiční, stejně jako cestovatelské příběhy Dana a jeho party. 

Víno z blízka

Máte rádi víno? A chcete se o něm dozvědět víc a poznat nové zajímavé odrůdy a šikovné vinaře z jižní Moravy? Pak sledujte webové stránky Víno z blízkaOd 19. 5. do 8. 9. probíhá každý druhý čtvrtek v Otevřené zahradě pod Špilberkem od 17:30 řízená degustace, na které se představí šest až deset vinařů z konkrétní vinařské oblasti. K tomu si můžete poslechnout živou hudbu různých žánrů a dát si i něco dobrého z nedaleké restaurace La Bouchée.

Letní scéna Divadla Bolka Polívky

Nabídka divadel bude v létě v Brně skutečně bohatá, za pozornost rozhodně stojí také Letní scéna Divadla Bolka Polívky. V průběhu léta proběhne na nádvoří Staré radnice mnoho představení různých žánrů, tak si nezapomeňte včas zarezervovat vstupenky. Seznam představení a ceny vstupenek najdete zde: Letní scéna Divadla Bolka Polívky.

Den Brna

15. srpna uplyne 371 let od úspěšné obrany Brna před švédskými vojsky za třicetileté války. Brno na tento den připravuje bohatý program na náměstí Svobody a pochody historických vojsk. Součástí oslav budou dělostřelecké salvy, šermířské souboje a odpolední bojové scény na úpatí Kraví hory za účasti 250 vojáků, koní a historických děl. Milovníci historie by si tyto oslavy určitě neměli nechat ujít. 

Srpen na Zelňáku

Na zrekonstruovaném Zelném trhu se budou po celé léto také konat zajímavé akce a trhy, nás zaujaly především ty srpnové. Léto je obdobím, kdy tak nějak přirozeně odlehčujeme jídelníček a na Zelňáku můžete najít skvělou inspiraci. 12. – 13. srpna zde proběhne festival RAW a zdravé stravy, 19. a 20. srpna pak můžete ochutnat různé ovocné a netradiční zmrzliny. 26. a 27. srpna se můžete přijít podívat na vystoupení folklórních souborů v rámci Mezinárodního folklórního festivalu Brno.
Více informací najdete na této adrese: Trhy na Zelňáku.