Know more. Grow more. Do more.

Multi kulti aneb co se děje v Brně

29.02.2016

Zima nám pomalu končí a blíží se jaro, dny se prodlužují, příroda se probouzí a my máme chuť vyrazit někam ven nebo s přáteli za zábavou. V naší rubrice Multi kulti najdete několik zajímavých tipů na následující měsíce.

Březen

Brněnská filharmonie slaví 60. výročí a v rámci oslav tohoto jubilea připravila mnoho koncertů významných osobností světové hudební scény. Za všechny jmenujme legendu jazzrocku a world music Triloka Gurtu, na jehož vystoupení můžete vyrazit 16. března do Besedního domu v Brně

Koncerty budou probíhat nejen v Besedním domě ale i v Janáčkově divadle. Tak si nenechejte ujít příležitost poslechnout si brněnskou filharmonii a jejich zajímavé hudební hosty na vlastní uši. Lístky je možné zakoupit přímo na stránkách brněnské  filharmonie  - www.filharmonie-brno.cz.  Určitě to bude stát za to!

Jestliže vás neláká vážná hudba, tak zkuste 4. března zajít na Flédu, kde bude od 21 hodin vystupovat DJské duo MALALATA a skupina Medial Banana. Toto hudební uskupení spojuje rytmy mexického cumbie, karibského reggae a balkánského beatu. Takže se můžete těšit na hudbu plnou energie, která vám zaručeně během okamžiku rozproudí krev v těle a zbaví vás všech stresů.

Duben

V Brně se nekonají jen akce kulturního rázu, ale třeba i ty, které potěší naše chuťové buňky, neboť dobré jídlo je přece základ. Jednou z takových akcí je festival JustFest, který bude probíhat od 30. dubna do 1. května v prostorách Malé Ameriky. Těšit se můžete na lahůdky a vybrané pochoutky z různých koutů světa. Tak si nezapomeňte zajistit lístky na www.smsticket.cz

Po dobrém jídle je příjemné vyrazit někam na procházku. A kam jinam v centru Brna vyrazit než na hrad Špilberk. Toto oblíbené vycházkové místo Brňanů ale nabízí i zajímavé kulturní akce. Až do 1. května můžete na Špilberku zhlédnout výstavu s názvem Andy Warhol - V hloubi mé zahrady. K vidění jsou známé i méně známé práce tohoto slavného amerického malíře a vůdčí osobnosti amerického hnutí pop art.  Uvidíte portréty Mao Ce-Tunga, Marilyn Monroe či Jonna Lennona, buclaté barokní víly či známé plechovky s rajskou polévkou. Tak se nechejte okouzlit a inspirovat pop artem a fantazií, která nezná hranic.

Pokud byste chtěli strávit první jarní dny na nějakém výletě do okolí Brna a navíc se zajímáte o historii, vydejte se o víkendu 16. a 17. dubna do Valtic, kde se budou konat každoroční napoleonské manévry. Valtice jsou z Brna snadno dostupné vlakem či autobusem. A pokud by vás náhodou válčení přestalo bavit, můžete navštívit prostory valtického zámku a zámecký park. Valtice jsou zkrátka ideálním místem pro příjemně strávený jarní víkend.

Květen

Swing to je energická hudba 20. let minulého století, která propojuje tradiční a moderní jazz…a přímo vyzývá k tanci. Tak přijďte rozvlnit své tělo 13. května na Flédu, kde ve 21 hodin začíná večer nazvaný Electro swing river. K tanci i poslechu budou hrát  Melody boys a mnoho dalších účinkujících.

A na závěr nesmíme zapomenout na každoroční mezinárodní přehlídku ohňostrojů Ignis Brunensis, která bude i letos zahájena v květnu. První ohňostroj bude k vidění 27. května od 22.30 na Špilberku. Během soutěže se představí tvůrci ohňostrojů z Portugalska, Španělska a dalších zemí. Tento festival již tradičně nabízí i bohatý doprovodný program - můžete se proletět balónem, můžete si zajít na koncert – třeba folklórní skupiny Ondráš 27. května – nebo vyrazit na ochutnávku vín v centru Brna a to od 26. do 28. května. Máte zkrátka z čeho vybírat. Tak příjemnou zábavu!