Know more. Grow more. Do more.

Multi kulti aneb co se děje v Brně...

06.01.2016

I lednové číslo TLC newsletteru pro lektory přináší zajímavé kulturní tipy spojené s cizími jazyky. Podíváme se na to nejzajímavější, co nám brněnská kulturní scéna v prvních měsících nového roku nabízí a já pevně doufám, že se nám podaří inspirovat vás k návštěvě nějakého koncertu či představení. Přeji vám pěkný nový rok plný krásných kulturních zážitků, s mottem: „Nejen prací je člověk živ aneb kultura rozšiřuje obzory!“

Leden

Malý dotek umění přímo v centru Brna pohladí v chladném měsíci lednu na duši. Mladá a ambiciózní FAIT GALLERY se ve svých prostorách PREVIEW na Dominikánském náměstí (č.p. 10) soustřeďuje převážně na umělce nejmladší generace a reflektuje tak současnou výtvarnou scénu. V lednu si můžete prohlédnout tvorbu Jana Poupěho, který konstruuje své obrazy jako iluzivní stavby.

Minimalistische Feste Gruppe krásný německý název, který pod sebou překvapivě skrývá pojmenování malého kulinářského a designového zázraku Bistra MFG. V zajímavých prostorách v průchodu na ulici Starobrněnská se do krásného nádobí podává „pravá domácí kuchyně na základě městských čerstvých surovin podle francouzské, italské a moravské receptury“ . Přijďte ochutnat něco nového a zakusit atmosféru, kterou v Brně jen tak jinde nezažijete.

Únor

Měsíc únor je již tradičně zasvěcen španělské kultuře. Už po jedenácté pro vás Institut Cervantes a Španělské velvyslanectví připravilo přehled toho nejlepšího z hispánské kinematografie. Můžete se těšit na nejnovější film Ma Ma uznávaného španělského režiséra Julia Medema s Penelope Cruz v hlavní roli nebo sekci baskického a latinskoamerického filmu. La Película 2016 proběhne v Brně od 18. do 21. února.

Ve stejném měsíci navštíví Brno jedna z nejvýraznějších evropských zpěvaček, šarmantní Francouzka s podmanivým hlasem a jedinečným stylem - Zaz. Znáte ji? Pokud ne, doporučuji, abyste to rychle napravili a pustili si třeba písničku Je veux, která se stala naprostým hitem. Její styl spojuje pop, rock, elecktroswing, šanson i jazz, někteří tuto směsici stylů spojenou s jejím nakřáplým hlasem nazývají gipsy jazz.  Zaz navštíví Brno 4. února a vy u toho nesmíte chybět!

Březen

V prvním jarním měsíci se v Brně uskuteční festival Expediční kamera cestovatelská a outdoorová akce, která postupně probíhá ve všech větších městech ČR. Během dvou dnů máte možnost shlédnout deset filmů a vyslechnout 4 přednášky plné adrenalinu a dobrodružství. Akce se koná 22. a 23. března v univerzitním kině Scala.

8. března poctí Brno svou návštěvou americký jazzový zpěvák Gregory Porter, který v dnešní době patří mezi největší postavy světového jazzu. Za  každou ze svých tří desek obdržel pozvánku na udílení cen Grammy a za tu poslední si odnášel zlatý gramofonek. Přijďte si do Boby Centra vyslechnout Porterův hebký baryton zpívající jazzové standardy a nápadité autorské kompozice, bude to stát za to!