Know more. Grow more. Do more.

Multi kulti aneb co se děje v Brně

05.12.2018

Přinášíme vám dávku kulturních tipů, abyste se v předvánočním čase nenudili. Adventní trhy jsou rok od roku lepší a hezčí, ale nejen adventem živ je člověk. Kam tedy vyrazit v zimním období na koncert, výstavu nebo zajímavou přednášku? Čtěte a dozvíte se více.

Nejkrásnější české knihy roku 2017

Skvělá zpráva pro všechny knihomoly! Až do 31. ledna 2019 si můžete prohlédnout v Pražákově paláci v knihovně Moravské galerie ty nejkrásnější české knihy roku 2017. Z celkem 255 přihlášených titulů, vydaných v českých nakladatelstvích a vytištěných v českých tiskárnách, vybírala mezinárodní odborná porota knihy z tradičních sedmi kategorií, jimž udělila ocenění za nejlepší grafické, polygrafické a ilustrační zpracování. Nominované a oceněné knihy byly prezentovány na veletrhu Svět knihy v Praze, v Městské knihovně v Lokti, na festivalu Tabook a mezinárodní přehlídce Designblok.

 

Sono Swing Gala

Máte rádi swing? Tak to si nenechte ujít Sono Swing Gala, koncert, který proběhne 30. 1. 2019 v Sono Centru. Program koncertu sestavil nejvýznamnější český swingový zpěvák Jan Smigmator. Hlavní zahraniční hvězdou bude britský jazzový a soulový zpěvák Mitch Winehouse, otec Amy Winehouse. Více informací najdete zde: Sono Swing Gala.

 

Adventní trhy

Nemůžeme zde nezmínit tradiční adventní trhy, které se rozšířily i na Dominikánské náměstí, kde si přijdou na své hlavně milovníci dobrého jídla, kteří se zde mohou v klidu najíst. Na Zelném trhu najdete mnoho tradičních výrobků a na náměstí Svobody vás čeká pestrý hudební program, vánoční strom, občerstvení, dárky a mnoho dalšího. Moravské náměstí pak nabídne směs lákavých pokrmů i nápojů a další dárky a řemeslné výrobky a po několikaleté přestávce také ruské kolo.

Vánoční trhy

Pokud raději nakupujete pod střechou, nezapomeňte na vánoční trhy na brněnském výstavišti, které budou probíhat od 7. do 16. 12. Nabídka je opravdu široká, najdete zde téměř 400 prodejců, řemeslnický jarmark, workshopy v řemeslnické dílně, kulinářské speciality a mnoho dalšího. Trhy se budou konat v pavilonech F a G1.

Proč právě Vietnam

Asie se stává stále populárnějším cílem mnoha cestovatelů, protože je tam krásně, levně a bezpečno. Pokud se chcete dozvědět něco více o Vietnamu, jeho obyvatelích, kultuře, jazyce a přírodních památkách, přijďte 17. 12. do Klubu cestovatelů na přednášku Magdaleny Radostové. Více informací najdete zde: Proč právě Vietnam.

Minimalismus v cestování

A pokud se rozhodnete vyrazit třeba právě do Vietnamu, určitě se vám budou hodit tipy Patrika Zouhara, jak co nejvíce zjednodušit a zminimalizovat věci, které si s sebou sbalíte. Dozvíte se, jak cestovat opravdu nalehko, a že spoustu životně důležitých nezbytností vlastně ani nepotřebujete. Přednáška Minimalismus v cestování se bude konat 30. 1. 2019 v Café Práh. Vstupenky můžete zakoupit zde.