Know more. Grow more. Do more.

Multi kulti aneb co se děje v Brně

12.09.2018

Krásné a slunečné babí léto láká k posezení v parku, piknikům a posledním grilovačkám sezóny, ale nic netrvá věčně, a tak pro vás máme tipy na to, co zajímavého se dá v Brně podniknout během nadcházejícího podzimu.

Janáček Brno

Tento festival bude bezesporu největší kulturní událostí brněnského podzimu. Je věnován 100. výročí vzniku Československé republiky a v jeho rámci se můžete těšit na kompletní jevištní dílo Leoše Janáčka, a to v inscenacích světově proslulých tvůrců, jakými jsou Ivo van Hove, Robert Carsen, Kornél Mundruczó nebo Alvis Hermanis. Kromě oper se můžete těšit na řadu orchestrálních i komorních koncertů, sólových a pěveckých recitálů a sborový koncert. Koncertů je celkem patnáct a můžete si vybrat z vynikajících interpretů,  mezi nimiž nechybí Thomas Adès, Jan Jiraský, Martin Kasík, Jitka Čechová, Simona Houda-Šaturová či Pavel Haas Quartet. Festival začíná 17. 11. a končí 5. 12. Podrobný program, vstupenky a veškeré další informace najdete zde: Janáček Brno.

Slavnosti dobrého jídla

Ve dnech 17. – 20. 10. proběhnou na náměstí Svobody Slavnosti dobrého jídla, které uspokojí vaše chuťové buňky. Těšit se můžete na vyhlášené brněnské restaurace, foodtrucky, regionální prodejce, sladké i slané dobroty, pivo a víno. Více informací najdete na Facebookové stránce události.

Svatomartinský košt

Nebyl by to správný podzim v Brně bez svatomartinského koštu. Milovníci mladých vín, připravte si skleničky, 11. 11. v 11:00 to opět vypukne.

Týden kávy

Poslední gastronomickou akcí, na kterou bychom vás rádi upozornili, je Týden kávy, jenž se stal další velice příjemnou podzimní brněnskou tradicí. Týden kávy proběhne od 1. do 7. října, veškeré podrobnosti si můžete přečíst na této webové stránce.

Brno design days

Pokud máte chuť na hodně netradiční akci, nenechte si ujít Brno design days. Tato akce proběhne ve dnech 4. - 7. 10. v hotelu Avion. Témata přednášek a workshopů budou vskutku rozmanitá, od módy přes copywriting až po interiérový a produktový design. Více info zde: Brno design days.

Podzim s NT live v kině Scala

Chcete vidět Iana McKellena jako Krále Leara? 27. 9. budete mít možnost díky přímému přenosu z National Theatre ve Scale. Dále se můžete těšit na Podivný případ se psem nebo Frankensteina. Podrobnosti naleznete zde.

Jazz Brno 2018 Stará Pekárna

Podzim v Brně přeje také milovníkům jazzu. Letos proběhne ve Staré Pekárně již dvacátý první ročník hudebního festivalu Jazz Brno, od 10. září do 18. prosince 2018 si můžete vybrat z celkem šestadvaceti koncertů. Festival bude vskutku mezinárodní, představí se na něm hudebníci z USA, Ekvádoru, Rakouska, Velké Británie, Polska, Slovenska, Austrálie, Brazílie, Dánska, Norska, Jihoafrické republiky a Maďarska. Hlavními taháky jsou britská bluesrocková kapela Jawbone (17. 10.), a američtí „bluesoví dědci“ Bill Barrett & Brad Lewis (20. 11.), ale také třeba Gerald Clark Blues Band z Jihoafrické republiky (4. 12.). Informace o termínech a cenách všech koncertů najdete zde.

Rok 1968 v Brně očima cenzora

Nakonec pro vás máme tip na výstavu k padesátému výročí ruské okupace, a to jak z perspektivy reálných událostí, tak z pohledu cenzury a propagandy. Výstava končí 28. 10. a najdete ji na Špilberku.