Know more. Grow more. Do more.

TLC Teachers: Ze všech koutů světa

27.02.2018

Darren Smith pochází ze Skotska a prozradil nám více o tom, jak se dostal do České republiky, co se mu líbí na Brně i co mu u nás schází...

Pocházím z Edinburghu, což je hlavní město Skotska a také odtamtud pocházejí jedni z největších vynálezců, básníků, vědců, herců, zpěváků a spisovatelů, jaké kdy svět viděl. Jinými slovy, Edinburgh je ráj na zemi (nebo se přinejmenším ráji alespoň blíží). Pokud bych měl jmenovat jednu věc, která je pro toto město typická, musel bych říci: déšť. Jinak si nemyslím, že je na Edinburghu něco vyloženě typického, protože je plný různých národností a kultur (a také plný turistů). Samozřejmě tam najdete spoustu typicky skotských věcí a pokrmů, jako například tartan, haggis, dudy a kilty.

 

 

Ve Skotsku jsem několik let pracoval ve správě majetku a už mě to začalo nudit, a tak mi můj kamarád z Brna doporučil kurz CELTA. Rozhodl jsem se to zkusit, kurz jsem úspěšně absolvoval a v srpnu 2016 jsem se přestěhoval do Brna. Upřímně řečeno, v životě by mě nenapadlo, že se jednou budu živit jako učitel angličtiny, a ačkoli se toho musím ještě hodně naučit, svou práci si opravdu užívám. Brno je opravdu hodně jiné než Edinburgh, líbí se mi, že tady máte v létě úžasné počasí, protože to ve Skotsku moc nehrozí. Také opravdu miluji české pivo, které je podle mého názoru nejlepší na světě, a také si myslím, že české holky jsou nejkrásnější na světě a zdá se, že se jim líbí skotští kluci :).

Samozřejmě se najdou i věci, které se mi na Brně nelíbí, například chování k zákazníkům není na takové úrovni jako ve Skotsku (což mi tady někdy chybí) a Brno je na mě taky někdy moc tiché a klidné. Také jsem si všiml, že Češi milují fronty na cokoliv. Někdy mi také chybí dobrá anglická snídaně, zejména opravdická slanina. Největším překvapením pro mě bylo, kolik piva jsou Češi schopní vypít. Zdá se mi, že pivo je zde pro mnoho lidí životní styl. Musím říci, že jsem si tento životní styl velmi rychle oblíbil a dost si ho užívám. Také mě udivilo, jak moc milujete přírodu, protože Skoti si výlety do přírody moc neužívají, což je zvláštní, protože skotská krajina je jedna z nejkrásnějších na světě. Také jsem nikdy nepochopil, co vidíte na houbaření, a stále je to pro mě záhadou :).