Know more. Grow more. Do more.

Multi kulti

28.02.2018

Venku sice mrzne, až praští, ale my už se těšíme na jaro, takže se i naše tipy budou týkat spíše jarních akcí. Nechybí tip na zajímavou výstavu, přehlídku filmů, hudební inspirace ani zajímavý jídelní festival. Pojďte si přečíst, co vše můžete na jaře v Brně podniknout.

Bruslení u Jošta

Bruslíte rádi? Nebo byste si to chtěli vyzkoušet? Až do 15. března máte možnost si zabruslit na Moravském náměstí pod sochou Jošta. Každý den se bruslí ve čtyřech dvouhodinových blocích a nepotřebujete ani vlastní brusle, na místě si je můžete vypůjčit.

Jazzfest Brno

V průběhu března, dubna a května si můžete užít spoustu skvělých koncertů v rámci mezinárodního hudebního festivalu Jazzfest Brno. Těšit se můžete například na Blue Shadows s Jamesem Harriesem, Shalosh, Vincent Peirani Quintet a mnoho dalších interpretů. Podrobný program naleznete zde: Jazzfest Brno 2018.

Fimfárum

Letohrádek Mitrovských v Brně připravil výstavu k animovanému českému filmu Fimfárum Jana Wericha aneb Do třetice všeho dobrého. Výstava vznikla ve spolupráci se společností MAUR film a vystaveny budou trojrozměrné scény z jednotlivých pohádek tohoto celovečerního filmu. Kromě loutek, rekvizit a dekorací budou vystaveny také originální scénické návrhy, ilustrace a fotografie. Závěr výstavy bude věnován herecké legendě Janu Werichovi – jeho práci divadelní, filmové i literární. V rámci výstavy je také pořádáno „Zimní kino u lakomé Barky“ – promítání 3. dílu Fimfára. Výstava potrvá až do 25. dubna.

La Película

Na začátku března proběhne v kině Scala již tradiční přehlídka španělských filmů s názvem La Película. Podrobný program najdete zde: La Película.

Vegan Fest

Jako obvykle vám přinášíme i jeden tip na gastronomickou akci, tentokrát to bude Vegan Fest. Tento festival se bude konat 3. – 11. března v Café Práh a jeho součástí budou workshopy, přednášky, ochutnávky i koncerty. Pokud se tedy chcete dozvědět něco více o veganství, neváhejte a přijďte.

Jazz jaro Stará Pekárna

I letos se koná festival s názvem Jazz jaro (pokud byste ještě neměli dost jazzu). V klubu Stará Pekárna se vám představí například Weller-Parker-Drobka,  Kristina Barta Trio & Míra Hloucal,  Will Wilde & The Bladderstones, Behind the DoorBran, Justin Lavash nebo Gin in Jam. Více podrobností najdete zde.

Věra

Divadlo Reduta si na novou sezónu připravilo divadelní hru autorky Simony Petrů s prostým názvem Věra. Vypráví příběh naší nejslavnější gymnastky Věry Čáslavské, jež se ze samého vrcholu popularity propadla až na samotné dno a dlouhá léta musela vykonávat podřadné práce a z politických důvodů se nemohla dále věnovat své kariéře. Více informací najdete zde: Věra.