Know more. Grow more. Do more.

Multi kulti aneb co se děje v Brně

13.12.2017

Přinášíme vám další dávku kulturních tipů a doufáme, že vás vánočně naladí či vám zpříjemní začátek nového roku. Rozhodně byste neměli vynechat adventní trhy, tradiční výstavu betlémů ani výstavu o letcích RAF.

Adventní trhy

Již tradičně si v Brně můžete užívat krásné adventní trhy s jedinečnou atmosférou. Ať už máte raději Zelný trh, Moravské náměstí nebo náměstí Svobody, všude najdete mnoho stánků s občerstvením, vánočními drinky, řemeslnými výrobky a slanými i sladkými dobrotami. Adventní trh s velkým dřevěným betlémem a stánky s občerstvením je nově umístěn také na Dominikánském náměstí.

Výstava betlémů v Letohrádku Mitrovských

Pokud se budete chtít vánočně naladit i jinak než jen návštěvou adventních trhů, rozhodně se vydejte do Letohrádku Mitrovských, kde probíhá výstava betlémů z různých období od 19. století po současnost. Můžete zde zhlédnout více než sedmdesát exponátů z nejrůznějších materiálů, například nejmenší papírový betlém na světě, betlémy vyrobené z ovčí vlny nebo obří třešťský betlém s částmi vytvořenými z pařezů, samorostů, mechů a lišejníků. Výstava probíhá od 25. 11. 2017 do 14. 1. 2018. Více informací naleznete zde. 

Koncert Glena Hansarda 

25. února 2018 do Brna opět zavítá charismatický, talentovaný a po právu uznávaný irský zpěvák Glen Hansard a opět vystoupí v Sono centru. V rámci svého turné představí novou desku, nazvanou Between Two Shores. Patříte-li tedy mezi milovníky folku, rocku a všeho mezi tím, rozhodně si tento koncert nenechte ujít. 

 

 

Rytíři nebes – fragmenty

Velmi zajímavou výstavu nabízí až do 18. února Technické muzeum v Brně. Na této výstavě se můžete dozvědět mnoho zajímavých informací o našich letcích, kteří byli členy RAF, a o jejich osudech za války i po válce. Výstava se rovněž věnuje ženskému pomocnému leteckému sboru WAAF. Výstava je téměř povinná pro všechny milovníky historie a letectví. Více informací najdete zde.

Paneland. Největší československý experiment

Panelák, to je český fenomén a určitě si zaslouží i samostatnou výstavu. V Uměleckoprůmyslovém muzeu se až do 18. března. Můžete se podívat například na to, jak vypadal typický panelákový byt, jak probíhalo plánování a výstavba panelových sídlišť a jak se tato sídliště měnila v 90. letech 20. století. Výstavu doplňují interaktivní herní prvky, které určitě potěší děti i dospělé. Pro více informací klikněte zde.

 

Vánoční tramvaj

I letos brázdí ulice Brna speciální vánoční tramvaj. Do 22. prosince se můžete svézt z náměstí Svobody na Českou a přes Malinovského náměstí a Hlavní nádraží přes zastávku Zelný trh zpět na náměstí Svobody. Vánoční tramvaj poznáte snadno, je celá pokrytá světýlky, tak si nenechte ujít tento jedinečný zážitek a alespoň jednou nastupte.