Know more. Grow more. Do more.

Co ještě nevíte o...

14.12.2017

Petra Seidlová je v TLC velmi čerstvou posilou, a tak se s námi podělila o své dojmy z výuky, cestovatelské plány i plány do budoucna.

Pavla: Jak dlouho pracuješ v TLC? 

Petra: V TLC pracuji od letošního září, takže jsem poměrně nováček. TLC je pro mě zatím práce při studiu, ale ráda bych v ní pokračovala dále, učení mě moc baví. 

Pa: Čemu se ještě věnuješ, kromě studia a výuky? 

Pe: Kromě školy se snažím vzdělávat i sama, chodím na různé metodické workshopy, účastním se přednášek zahraničních odborníků. Na jaře jsem pak úspěšně absolvovala kurz Právní minium pro překladatele a tlumočníky organizovaný Právnickou fakultou Masarykovy univerzity, který byl perfektní, během pobytu ve Španělsku jsem absolvovala pokročilý kurz španělštiny. Moje životní výhoda asi trochu je, že se učím stejně ráda, jako učím! :) 

Pa: Jak se Ti zatím v TLC líbí? 

Pe: Z práce v TLC jsem nadšená. Líbí se mi velmi příjemná komunikace a spolupráce s vedením, nadšená jsem také z doplňkových workshopů pro lektory, zatím jsem absolvovala dva a oba byly plné praktických rad, které mohu využít v praxi. Navíc jsem se zatím setkala s velmi příjemnými a nápomocnými kolegy, takže jsem moc ráda, že jsem se dostala do tak příjemného prostředí. 

Pa: Pocházíš z Brna nebo ses sem přistěhovala kvůli studiu? 

Pe: Pocházím z Opavy a přesto že to navždy bude mé město číslo jedna, v Brně bydlím už šestým rokem a stalo se mým druhým domovem. 

Pa: Co děláš, když si chceš odpočinout? 

Pe: Nejlépe se mi relaxuje u cvičení jógy a vaření. U jógy se uklidním, protáhnu a vaření je zase úžasně kreativní a navíc udělám radost nejen sobě ale i ostatním. :-) A jako asi každý jazykář miluji knihy, proto se taky těším na zimu, kdy je pro čtení úplně ideální doba. 

Pa: Byla jsi během studia někde v zahraničí? 

Pe: Během studia jsem strávila jeden semestr ve španělském městě Castellón de la Plana, kde jsem studovala angličtinu a bylo to asi nejlepší rozhodnutí mého života. Španělsko a španělštinu jsem si pak oblíbila ještě více a asi navždycky mi tato země přirostla k srdci. 

Pa: Jak si představuješ svůj život za pět let? 

Pe: Za pět let? Fíha, to je dobrá otázka. Nejsem typ člověka, který má na každý rok excelovskou tabulku, kterou musí splnit, beru věci tak, jak přicházejí. Za pět let bych už ráda založila rodinu, ale jak říkám, nechám se překvapit. 

Pa: Co Tě nejvíce baví na výuce? 

Pe: Asi úplně všechno! Dělá mi radost pomáhat lidem (ať už dětem, teenagerům, nebo dospělým) v jejich vlastním rozvoji, ráda jim ukazuji věci, které jsou pro ně nové a mohou je v životě posunout dál, dát jim nové možnosti. Sledovat, jak se posouvají, vyvíjejí a zlepšují, aniž by si to možná sami naplno uvědomovali je pro mě jedním z největších pozitiv této profese. Navíc to nikdy není nuda, poznám spoustu zajímavých lidí, a i když se učíme, můžeme si při tom povídat o zajímavých tématech nebo třeba hrát hry.  Myslím, že kdybych nešla studovat anglistiku, nejspíše bych učila stejně, jen třeba něco jiného. V naší rodině jsem totiž už pátá generace učitelů, takže tu radost z práce s lidmi mám asi i v genech. 

Pa: A na závěr, máš nějaké plány na rok 2018? 

Pe: Příští rok bych velmi ráda dokončila studia a začala naplno pracovat. Taky mám v plánu výlet do Portugalska, kde jsem ještě nebyla a už dlouho ho toužím navštívit. 

Pa: Moc děkuji za rozhovor.